Disney

Disney Prenses Şatosu

Toplam Süre
1d

Kendi Disney Prensesi şatonuzu inşa edin ve çocuklarınızın peri masalı maceraları için yeni bir ev yaratın

Kutular ve kağıt havlu ruloları kullanarak yapacağınız bu dikkat çekici şatoyu inşa ederken çocuklar size yardım etmek için can atacak.

İhtiyacınız Olanlar
 • Yazıcı
 • Büyük karton kutu
 • 4 mısır gevreği kutusu
 • 8 kağıt havlu rulosu
 • Makas
 • Kırmızı, beyaz ve siyah boya (kırmızı ve beyaz, pembe renk için; siyah ve beyaz ise gri renk için)
 • Kurşun kalem
 • Yapışkan bant
 • Yapıştırıcı
 • Tuzaklı kapı için ip (isteğe bağlı)
 • El işi için kibrit çöpleri
Nasıl Yapılır
 1. Şato etiketlerinin çıktısını alın ve çocuklarınıza kesmeleri için yardımcı olun.

 2. Karton kutunun üst kapaklarını kesin ve kalanını griye boyayın.

 3. Mısır gevreği kutularını bantlayın ve pembeye boyayın.

 4. Altı kağıt havlu rulosunu pembeye ve ikisini griye boyayın, ardından grileri dört kısa rulo olacak şekilde ikiye bölün.

 5. Kesmiş olduğunuz yarım daire şeklindeki çatı etiketlerini ve karton ruloları birleştirin. Her çatının üst kısmındaki parçayı diğer uca yapıştırarak bir koni şekli elde edin. Ardından karton rulo etrafına yapıştırıcı sürün ve koniyi kulenin çatısı olacak şekilde sabitleyin. Bunu sekiz karton rulonun tamamı için yapın.

 6. Şatonun alt kısmını yapma zamanı! Yapmış olduğunuz dört kısa, gri kuleyi ve büyük, gri karton kutuyu bir araya getirin. Kulelerin her birinden 90 derecelik açıyla iki santimetrelik iki yuva kesin ve büyük kutunun her bir köşesine geçirin.

 7. Şatonun ana gövdesini yapmak için dikdörtgen çatı etiketlerini ve dört mısır gevreği kutusunu alın. Çatı etiketlerini katlama çizgilerinden katlayın ve kenarlarını mısır gevreği kutularının üzerine yapıştırın. Bunu yaptıktan sonra dört pembe kutunun tabanını bir kare oluşturacak şekilde büyük kutunuzun içine yerleştirin.

 8. Şimdi kuleleri ekleyebilirsiniz. Kalan kulelerin yanına yapıştırıcı sürün ve bunları mısır gevreği kutularının köşelerine veya bunların ortasında oluşan kareye yapıştırın.

 9. Şatonuz tamamlandıktan sonra eğlenmeye ve şatonuzu dekore etmeye başlayabilirsiniz! Kalan etiketleri alın ve çocuğunuzun bunları yerlerine yapıştırmasına yardımcı olun.

 10. Bayrağın düz kenarını kibrit çöpüne yapıştırın ve kule çatılarına yerleştirin.

 11. Tuzaklı kapıyı yapmak için kapıyı şatonuzun tabanına yapıştırın. Ardından bir parça karton alın ve her iki kenarına ahşap bir kapı yapıştırın. Kapının her iki kenarına iki küçük delik açın, şatonuzun tabanındaki kapıyla hizalayın ve sabitlemek için bant kullanın. Deliklerin yerlerini işaretlemek için kurşun kalem kullanın daha sonra büyük kutuya iki delik delin, ipi her iki delikten de geçirin ve kapının içinde düğümlü olduğundan emin olun.

Dilerseniz daha fazla kule ekleyerek ve şatoyu farklı renklerde boyayarak kendinize özel bir şato yaratın. Kendiniz yazdırılabilir etiketler hazırlayabilir veya etiketlerinizi çizip kesebilirsiniz.
Talimatları yazdırın