Disney

Elsa 3D Kağıt El İşi

Toplam Süre
20d

Sihirli ve hünerli bir büyüyle Karlar Kraliçesi Elsa’nın 3B maketini yapın!

Çocukların Arendelle ülkesinde saatlerce oyun oynayacağından emin olun.

 

İhtiyacınız Olanlar
 • Elsa 3D Kağıt el işini indirin
 • Düz kağıt veya karton
 • Makas veya maket bıçağı
 • Yapıştırıcı veya çift taraflı bant
Nasıl Yapılır
 1. Normal kağıda veya kartona şablonun çıktısını alın. Her parçayı makasla veya maket bıçağıyla kesin.

 2. Noktalı çizgilerden kesmeyin, bu çizgiler kağıdı katlayacağınız yerlerdir.

 3. Elsa'nın arkasını gövdesiyle hizalayın ve tasarımın çift taraflı olması için birbirine yapıştırın. Yapıştırıcı kuruduktan sonra Elsa'nın gövdesinin alt kısmını mavi noktalı çizgiden kendinize doğru katlayın. Ardından Elsa'nın yüzünü omuzlarındaki altın rengi noktalı çizgiden dışa doğru katlayın.

 4. Elsa'nın göğüs parçasını noktalı çizgilerden katlayın. Tüm katlamaları dışa doğru yapın. G ve F kısımlarını Elsa'nın göğsünün beyaz tarafına arkasından yapıştırın.

 5. Elsa'nın göğsündeki H kısmına yapıştırıcı sürün ve Elsa'nın gövdesindeki H kısmına yerleştirip bastırın. Omuzlarının doğru hizalandığından emin olun.

 6. Yapıştırıcı kuruduktan sonra I, J, K ve L kısımlarına yapıştırıcı sürün ve yerlerine yerleştirip bastırın. Yapıştırıcı kuruyuncaya kadar parçaları bir arada tutun. Kısımları düzgün yerleştirmek için göğsünün iç kısmında tükenmez veya kurşun kalem kullanmanız gerekebilir.

 7. Elsa'nın her iki kolunu katlayın ve tasarımın çift taraflı olması için birbirine yapıştırın. Yapıştırıcı kurumadan önce doğru hizalandıklarından emin olun. Kolları Elsa'nın gövdesinin her iki yanına omuzların altında E kısmına yapıştırıcı sürüp E bölümüne ve D kısmını D bölümüne yapıştırın.

 8. Eteğinin üst kısmındaki kesikleri beyaz çizgilerden her bir A kısmını katlayacağınız yerin tersinden kesin. Eteğin üst kısmındaki noktalı çizgilerin her birini ve A kısmını dışa doğru katlayın. Plileri oluşturmak için eteğin mor yüzü size bakacak şekilde soldan sağa doğru her A kısmını eteğin arka tarafına yan yana yapıştırın.

 9. A kısımlarını yapıştırdıktan sonra, en son B parçasını yapıştırmadan önce C kısmını eteğin içine yapıştırmak daha kolay olabilir.

 10. Elsa'nın tamamladığınız gövdesini göğsündeki beyaz kısımları eteğinin üzerinde M ve N olarak işaretlenmiş alanların üzerine getirerek eteğine yapıştırın. Etekteki pile arkada olmalıdır.

Cutting should be done by an adult.
Print Instructions