Disney

R2-D2 Sıcak Su Torbası Kılıfı

Toplam Süre
1d

Bu R2-D2 sıcak su torbası kılıfı ile aramakta olduğunuz droid sayesinde ısının.

Neden kendiniz için bir tane ya da arkadaşlarınız ve ailenize hediye olarak vermek için birkaç tane yapmayasınız? Mükemmel.

İhtiyacınız Olanlar
 • 30 cm beyaz tüylü kumaş
 • 30 cm açık gri tüylü kumaş
 • Tüylü kumaş veya keçe parçaları - koyu mavi, siyah, kırmızı
 • Gri iplik takılı dikiş makinesi
 • Sıcak su torbası
Nasıl Yapılır
 1. İndirdiğiniz şablondaki parçaların çıktısını alın. Renkli okları uç uca eşleştirin, Arka Gövde ve Ön Gövde parçalarını birbirine bantlayın.

 2. Ön Kafa parçasını gri tüylü kumaştan, Ön Gövde ve Arka Gövde parçalarını beyaz tüylü kumaştan kesin. Detayları, verilen şablona uygun renklerde keçe veya tüylü kumaştan kesin.

 3. Ön Kafanın alt kenarını (düz kenar) 0,6 cm ters yöne doğru katlayın ve iğneyle tutturun. Diktikçe iğneleri çıkararak bütün kenarı dikin. Ön Gövdenin üst kenarını 0,6 cm ters yöne doğru katlayın ve iğneyle tutturun. Diktikçe iğneleri çıkararak bütün kenarı dikin.

 4. Detayları, verilen şablondaki yerleşime göre Ön Kafa ve Ön Gövde Parçalarının üzerine ekleyin. Parçaları yerlerine iğneleyin.

 5. Detayları Ön Kafa ve Ön Gövde üzerine dikin. İsterseniz Ön Gövde şablonundaki kesik çizgilerle belirtildiği üzere, fazladan detay eklemek için gri iplik kullanın.

 6. Arka Gövde parçasını sağ tarafı yukarı gelecek şekilde serin. Ön Kafayı sağ tarafı aşağı gelecek şekilde (böylece sağ kenarlar yüz yüze gelir) Arka Gövdenin üzerine, üst kenarları eşleştirerek yerleştirin. Ön Gövdeyi, sağ tarafı üste gelecek şekilde (böylece sağ kenarlar yüz yüze gelir) Arka Gövdenin üzerine, alt kenarları eşleştirerek yerleştirin. Etrafını iğneleyin.

 7. 0,6 cm dikiş payı bırakarak bütün kenarları dikin. Ön Kafa ve Ön Gövde parçalarının birleştiği yer üzerinde 2-3 ileri geri dikiş atarak, o noktaya takviye dikişler ekleyin. Alt köşelerdeki ve üst kıvrımlardaki fazlalıkları, dikişleri kesmeden, dikkatli bir şekilde kırpın.

 8. Kafayı ve gövdeyi açıklıktan ters yüz edin. Sıcak su torbası kılıfı tamamlandı! Sıcak su torbasını, üreticinin talimatları doğrultusunda doldurun ve gövdenin içine yerleştirin. Ardından kafayı en üstten çekin.

Bu, düz dururken 19 cm x 35 cm boyutlarında olan standart bir sıcak su torbası için tasarlanmıştır. Sıcak su torbanızı sığdırmak için şablonda küçük ayarlamalar yapmanız gerekebilir.

Kesme ve dikme işlemleri bir yetişkin tarafından yapılmalıdır.
Talimatları yazdırın