Disney

Alaaddin’den Esinlenilen Makyaj

Disney’in muhteşem müzikali ALAADDİN’in büyüsünü yaşamaya hazırlanın.

Nefes kesici sahne tasarımları ve kostümleri, çarpıcı özel efektleri ve klasik Disney filmindeki bütün şarkılarıyla ALAADDİN müzikali, Londra’nın Batı Yakası’nda birinci yıldönümünü kutluyor. Hemen biletlerinizi ayırtın!

Güçlü renkler, ilham dolu kostümler ve ustalıklı tasarımlar gösteriye damgasını vurmuş. Her karakterin görünümü, sahnede kültürle yaratıcılığın bütünleşmesiyle oluşturulmuş. Disney Theatrical Productions ile MAC işbirliği içinde, gösterinin makyaj sanatçıları ekibi ve yetenekli MAC sanatçılarıyla birlikte, gösteride kullanılan teknikleri göstermek ve bu sahne kreasyonlarının gündelik görünümümüz için de esin kaynağı olarak kullanılabileceğini sergilemek amacıyla geçenlerde bir ileri düzey makyaj kursu düzenledi. Haydi, fırçalarınızı kapın, başlayalım!

Jasmine

ALAADDİN’in makyaj tasarımcısı Milagros Medina-Cerdeira, gösterideki bazı karakterlerin görünümüne esin kaynağı olarak Hollywood cazibesine yöneldi. Ünlü Jasmine karakteri de bunlardan biri. Jasmine karakterinin görsel esin kaynağı, Ortadoğu motifleriyle modern çekicilik anlayışının bütünleştiği, 1940’ların ‘Bağdat Hırsızı’ filmi. Jasmine’in makyajının güzel ve yumuşak görünmesi şarttı ama alttan alta da güç ve meydan okuma havası hissettirmeliydi.

Cin

Cin’in epik, efsanevi ve hayranlık verici rolünü sahnede nasıl canlandırırsınız? ALAADDİN’in tasarımı sırasında yaratıcı ekibin karşı karşıya olduğu güçlüklerden biri de buydu. Milagros ilham almak için bir kez daha yüzünü Hollywood’a döndü. Ünlü Mucizeler Mağarası’nı ve efsanevi lambanın içindeki yuvasını yansıtmak için bol bol pırıltı ve gölge kullandı. Cin’in uhrevi bir his vermesi ama aynı zamanda bu eğlenceli ve sevilen karakterin büyülü birçok görünüşünü ve kişiliğini yansıtacak bir görünüme de sahip olması gerekiyordu. Aşağıdaki, size Cin’in havasından bir şeyler katacak makyaj stillerine göz atın!