Disney

Aslan Kral’dan Esinlenilen Makyaj

Disney’in ünlü müzikali ASLAN KRAL’ı izlemek için daha güzel bir zaman olamaz!

Sevilen animasyondan ustalıkla uyarlanan ve birçok ödül kazanan müzikal şu sıralarda Londra’nın Batı Yakası’nda 18. zafer yılını kutluyor.

Aslan Kral’daki kostümlerin ve makyajların canlı renkleri, dünyadaki çeşitli kültürler, töreler ve geleneklerden derinden etkilenmiştir. Müzikalin prodüktörleri MAC Cosmetics şirketiyle birlikte, gösterinin makyaj sanatçıları tarafından kullanılan çeşitli makyaj stil ve tekniklerini paylaşmak, ayrıca müzikaldeki karakterlerin makyajlarından etkilenen günlük makyaj görünümlerini keşfetmek için bir ileri düzey makyaj kursu düzenledi. Haydi, fırçalarınızı ve karıştırma aletlerinizi kapın, başlayalım!

Rafiki

Rafiki’nin makyajındaki canlı kırmızı, mavi ve sarı renkler, mandril maymununun yüz hatlarını andırıyor. Bu makyaj, Rafiki’nin değişken ve meraklı doğasını ortaya çıkarmak ve ruhsal şifacı yeteneklerini vurgulamak üzere tasarlandı. Karakterin görünümünün nasıl geliştirildiğini görmek için aşağıdaki esin panosunu inceleyebilirsiniz.

Solda, sahneye çıkmaya hazır haldeki Rafiki, sağdaysa ruh hali panosundan ve bilge kâhinin harikulade Afrika günbatımı renklerinden esinlenilmiş gündelik görünümü yer alıyor. Biz bayıldık!

Nala

Nala’nın görünümü, güzellikleri, gösterişli süsleri ve zengin kültürel törenleriyle ünlü Wodaabe kabilesinden esinlenildi. Nala’nın aşağıdaki esin panosunu inceleyin ve gündelik makyaj rutinlerinize güçlü cengaver özellikleri katın.

Solda, Nala’nın sahneye çıkmaya hazır, tamamlanmış görünümü yer alıyor. Yüzündeki turuncu ton, kabilenin törenlere hazırlanırken süründüğü sarı bir macun olan Pura’ya benzer bir maske işlevi görüyor. Bu makyajın hedefi, kişiye güçlü ve cengaver karakterinde bir görünüm vermek. Sağdaysa, koyu sarı ve turuncu göz gölgesinin yanı sıra görünümü belirginleştirmeye yardımcı olan beyaz benekleriyle Nala’dan esinlenilen görünüm.