Disney

İlham Kaynaği Olan Disney Kadinlari

Disney kadınları neyin nasıl yapılacağını bilir. Sorunları çözer, kendilerini savunur ve hayallerini takip ederler.

Daha önce bir Disney kadınından ilham aldığınızı iddiaya gireriz: Belki de onların cesareti yeni bir hobi edinmenize, liderliğinizi geliştirmenize veya kalbinizi dinlemenize yardımcı olmuştur.

Güzel Ve Çi̇rki̇n’Deki̇ Belle

Belle

Belle nazik ve hoşgörülü bir kitap severdir, ancak bu kendini savunamayacağı anlamına gelmez. Gaston üzerine çok geldiği zaman ona kapıyı göstermesini ve botlarını bile atarak suratına kapatmasını bilir.

Karmakarişik’Taki̇ Rapunzel

Rapunzel

Rapunzel Karmakarışık’ta “Yaşar Mıyım Bir Gün?” şarkısını söylerken “hayatında zaten çok şey olup bittiğini” düşünmeden edemiyoruz. Rapunzel’in etrafındaki dünyayı görmek istemesi çok doğal ama kulede o kadar meşgul ki! Her gün yemek ve resim yapıp, kitap okuduğu için tam bir rönesans kadını olduğunu düşünüyoruz. Şu duvar resmine bir bakın!

Karlar Ülkesi̇’Ndeki̇ Anna

Frozen

Karlar Ülkesi boyunca Elsa’nın gücünden bahsedilse de cesur kız kardeşi ona bambaşka bir güç türünü gösteriyor. Kristoff ona Kuzey Dağı’na giden yolu bulmasına yardım etmediği zaman Anna “hayır”ı bir cevap olarak kabul etmiyor. Bunun yerine havuç alarak onu sonsuz kışı durdurmanın herkesin iyiliğine olacağına ikna ediyor ve bunu sadece kendisi olarak yapıyor.

Küçük Deni̇z Kizi’Ndaki̇ Ariel

Ariel

Ariel denizdeki herkesin aksine meraklı ve cesurdur. Bilgiye merakı ve krallığın en havalı gizli mağarasını dekore etmedeki kararlılığı onu tam bir ilham kaynağı yapar.

Kayip Balik Nemo’Daki̇ Dori̇

Dory

Dori’nin bilgece sözleri tüm zamanların en sevdiğimiz Disney Pixar sözleri arasında yer alır. Dori, Marlin’in dünyayı farklı bir açıdan görmesine yardım eder ve bazen hayatı tamamen yaşamak için risk almamız ve kafamıza takmamamız gerektiğini hatırlatır. Çevrenizdeki insanlar başarısız olacağınızda ısrar etse de kendinize inanarak devam etmelisiniz. Ayrıca balinalarla konuşabilmek de yardımcı olabilir.

Aslan Kral’Daki̇ Nala

Nala

Nala’nın davranışından hepimiz ders almalıyız. Simba’dan yardım istediğinde ve Simba ona bahaneler saymaya başladığında bunları dinlemez. Nala, Simba’nın onurunun Pride’a yardım etmesini önlemesine izin vermez. Sonunda da Simba’nın yapması gerektiği şeyi fark etmesine biraz da onun ısrarı yardımcı olur.

Cesur’Daki̇ Merida

Merida

Neşeli ve kararlı Merida, hafife alınmaması gereken bir kişidir. Ancak Cesur filmi boyunca şefkat ve anlayış edinerek hayatta gerçekten nelerin önemli olduğunu öğreniyor. Kendi hatalarından ders çıkararak olgunlaşan birinden daha etkileyici bir şey düşünemiyoruz.

Oyuncak Hi̇kayesi̇ 2’Deki̇ Jessie

Jessie

Jessie, Woody’nin ekibinin yeni ve açık sözlü bir üyesidir. Çekici ve karizmatik Jessie, düşüncelerini söylemekten çekinmez

İnanilmaz Ai̇le’Deki̇ Helen Parr

HelenParr

Helen Parr, tam bir Süper Anne’dir. Anne Parr, ailesine her şeyden daha fazla önem verir ve çocuklarını kötülerden korumak için ebeveyn içgüdülerini ve tüm becerilerini kullanır. Filme “Dünyayı kurtarmayı erkeklere bırakmak mı? Hiç sanmıyorum.” diye girerek alkışlarımızı kazanır.

Ters Yüz’Deki̇ Neşe

Joy

Hepimiz hayatımızda biraz Neşe’ye ihtiyaç duyarız. Neşe’nin iyimserliği ve kendini Riley’in mutluluğuna adaması bize hayatta zorluklar yerine fırsatlara odaklanmamız gerektiğini hatırlatır. Neşe’nin brokolili pizzayı sevmemesi de hepimizin kesinlikle anlayabileceği bir şey.