Disney

Porglar Aşkına

Hep Yıldız Savaşları’yla ilgili her türlü bilgi kırıntısını bulup çıkartmak için uğraşırız: Son Jedi’da da Lucas Films bize Porglar’dan bahsettiğinde buna bayıldık. Yıldız Savaşları: Son Jedi filminde bu kanatlı, koca gözlü, tüylü yaratıklar etrafta paytak paytak dolaşıp minik ciyaklamalarla ötüyor… O zaman gelin, bu şirin yaratıkları biraz daha yakından tanıyalım.

Film yapımcıları İrlanda’nın Skellig Michael adasında Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor filminin son sahnelerini çekerken kutupmartılarını gördüklerinde bu onlar için Porglar’ın esin kaynağı oldu. Son Jedi’ın yazarı ve yönetmeni Rian Johnson, “Doğru mevsimde Skellig Adası’na giderseniz her yer kutupmartılarıyla kaplı olur. Bunlar dünyanın en sevimli şeyleri.” Johnson, sözlerine şöyle devam ediyor, “İlk kez orada çekim yaparken bu minikleri gördüm ve o an vazgeçilmez bir parçası olduklarını düşündüm. Böylece Porglar öyküye dâhil oldu.”

Porglar bize ne kadar şirin gelirse gelsin, sorunlara yol açtıklarını, haşarı olduklarını ve istenmedikleri yerlere girdiklerini öğrendik – Milenyum Şahini’ne bile girip Chewbacca’yı çileden çıkartıyorlar.

Jedi’ın Dönüşü’nde bu yol kenarı çöpçüleri Jabba’nın sarayının dışında karnını doyurduğundan beri ana fikir, dramın orta yerinde koca bir hayvanlar âleminin yaşadığı ve Yıldız Savaşları destanındaki maceraların gayet gerçekçi olduğu. Porglar’sa çok şirin ve o içli, derin bakışlı gözlerle karşılaştığınızda içiniz eriyor.

Yıldız Savaşları: Son Jedi’ın sinemalara gelmesini ve bu yeni yabancı yaratıkları görmeyi dört gözle bekliyoruz. O zamana kadar Disney Store’daki Yıldız Savaşları: Son Jedi serisine ve aşağıdaki Porg temalı ürünlere göz atın!